Přejít k hlavnímu obsahu

Akce / Aktuality

To že je počasí nevyzpytatelné jsme se přesvědčili 14.2., kdy nás měl čekat výšlap na druhý vrchol naší celoroční výzvy- Bílý Kříž. Protože jsme…

O tom jsme se přesvědčili, když za námi přišla Kateřina a sdělila, jen tak mezi řeči, že napsala vlastní knihu pohádek. Zjistili jsme, že vydat…

Jak bývá dobrým zvykem, v době jarních prázdnin mnohé rodiny opouštějí svá bydliště a odjíždějí na hory lyžovat, někteří letí za teplem, jiní…

Nejčastější otázky a základní odpovědi

Kdo jsou naše děti/klienti?

Děti a mládež, jejichž rodiče nechtějí, nemohou nebo neumějí výchovu svých dětí zabezpečit a u nichž všechna následná opatření - podpora rodiny v komunitě, podpora doprovodných a nestátních neziskových organizací ani náhradní rodinná péče nebo pěstounská péče - nevedly k nápravě.

Pracujeme s dětmi, mládeží i zletilými nezaopatřenými osobami - mladí dospělí - do ukončení přípravy na povolání – tedy od 3 až do 26ti let.

Co děláme?

1) Dětský domov pečuje o děti podle jejich individuálních potřeb. Ve vztahu k dětem plní zejména úkoly výchovné, vzdělávací a sociální.

2) Účelem dětského domova je zajišťovat péči o děti s nařízenou ústavní výchovou, které nemají závažné poruchy chování. Tyto děti se vzdělávají ve školách, které nejsou součástí dětského domova.

 

Jaké máme výsledky?

I přes výše uvedené - pracujeme s dětmi dlouhodobě hendikepovanými prostředím - speciální nebo sociální pedagogové DD SRDCE rozvíjejí schopnosti, dovednosti a nadání dětí až do úrovně studií na vysokých školách. Naši bývalí jedinci dnes pracují v oblasti sociální, školství, zdravotnictví, policie apod.

Zajímavosti z dětského domova