Dětský domov SRDCE a Školní jídelna, Vydmuchov 1835/10, Fryštát, 733 01 Karviná, příspěvková organizace je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským kraje 
Den dětí

     V sobotu 23.6 2018 jsme uspořádali Den dětí pro děti z našeho dětského domova a také pro naše bývalé děti, které již bydlí mimo dětský domov. Akce se především týkala oslavy Dne dětí, ukončení a zhodnocení školního roku. Děti nejprve absolvovali tzv. stezku „Pohádkové prázdniny“, kde plnily různé úkoly. Shlédli také koncert skupiny Naděje, která k nám přijela až z Opavy. Všichni se parádně vyskákali na skákacím hradu a zaplnili bříška opečenými párky a grilovaným masem. Děkujeme všem za účast, pomoc a věříme, že se příští rok zase shledáme.  

-JK-

 

 

"Pohádkové prázdniny"

Jak praví jedna česká pranostika "Na svatého Jána, otevírá se létu brána" i my jsme v sobotu 23. 6. 2018 pomyslně otevřeli bránu DD a pozvali na společné setkání bývalé děti a taktéž další hosty na akci s názvem "Pohádkové prázdniny". Nejen, že jsme dodatečně oslavili MDD (Mezinárodní den dětí), ale taky i přes nepřízeň počasí jsme přivítali léto. Na děti čekalo na hřišti ne jedno překvapení. Na jednotlivých stanovištích dostávaly razítka do svých kartiček. Co by to bylo za pohádku, kdyby se nesetkaly třeba s princeznami Popelkou, Sněhurkou, nemohla chybět ani Čarodějnice, Vodník, Včelka Mája či Červená Karkulka s vlkem. Děti se vyřádily ve skákacím hradu a taky se dostaly až k pokladu. 

Součástí pohádkového odpoledne bylo i ocenění dětí svými vychovateli za dobré školní výsledky. 

Pozvání přijala i mladá opavská kapela Naděje, která dětem zpříjemnila deštivé počasí a snad dala dětem naději a byla pro ně inspirací pro další úspěšný školní rok. 

-PO-